آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

نحوه ایجاد حساب کاربری برای مشتریان سی‌آرام با استفاده از سرویس‌ها

9 ارسال ها
6 کاربران
0 Likes
303 نمایش‌
(@o-nasri)
Eminent Member
عضو شده: 5 سال قبل
ارسال‌: 469
شروع کننده موضوع  

مقدمه:

جهت ایجاد حساب کاربری برای مشتریان سی‌آرام پیام‌گستر به صورت مستقیم نمی‌توان از سرویس‌های موجود استفاده کرد. تا زمان ثبت این مطلب آموزشی هیچ سرویس جهت ایجاد کاربر ارائه نشده است.

راه حل:

پیشنهاد ما استفاده از فعالیت "ایجاد حساب کاربری" در چرخه‌ها است. یکی از نوع‌های موجود(فرم، هویت، درخواست پشتیبانی یا ...) را تحت چرخه کنید، یک فعالیت "ایجاد حساب کاربری" تعریف و به عنوان نوع اولیه انتخاب شود، اکنون با ذخیره نوع به صورت اتماتیک فعالیت "ایجاد حساب کاربری" فراخوانی می‌گردد که به کمک آن و مقدار وارد شده در فیلد‌های اضافه آن نوع حساب کاربری جدیدی ایجاد خواهد شد. 

نکته:

می‌توان حالت بعدی در فعالیت "فراخوانی وب‌سرویس" را از نوع عملیات ارسال ایمیل، پیامک و ... در نظر گفت که اطلاع رسانی به مشتری انجام بپذیرد.

نتیجه گیری:

اکنون کافیست از طریق وب‌سرویس، نوع(فرم، هویت، درخواست پشتیبانی یا ...) را که در صفحه "شخصی سازی سی‌آرام" جهت ایجاد حساب کاربری تنظیم نمودیم ایجاد نمایم.

این موضوع در 5 سال قبل 2 بار توسط Omid Nasri اصلاح شد

نقل‌قول
(@zohabasirat)
Eminent Member
عضو شده: 3 سال قبل
ارسال‌: 11

سلام وقتتون بخیر
من میخوام به وسیله وب سرویس مشتریان جدید رو ثبت و اطلاعاتشون رو وارد کنم. برای انجام اینکار باید از چه متدی یا متدهایی استفاده کنم؟

پاسخنقل‌قول
(@khanoumi)
New Member
ارسال‌: 1

سلام

موقع ذخیره کردن مشتری، از طریق وب سرویس، خطای زیر رو دارم:

Exception of type 'Septa.PayamGostar.BusinessLogicLayer.Components.BizDirectory.InvalidFieldValueException' was thrown.

این خطا رو، بعد از دستور زیر دریافت میکنم

var response = person.SavePerson(personRow); 

لطفا بفرمایید چکار باید بکنم؟

پاسخنقل‌قول
(@1panelmahdi)
Eminent Member
عضو شده: 4 سال قبل
ارسال‌: 12

این لینک مستندات وب سرویس هستش

https://developer.payamgostar.com/forum/readmore/1-188/

پاسخنقل‌قول
(@alikeshavarz78)
New Member
ارسال‌: 3

سلام بنده با استفاده از وب سرویس مشتری را در PerssonService ثبت نموده ام و حالا می توانم با استفاده از کوئری بر اساس شماره مشتری "CustomerNumber" شخص مورد نظر را پیدا نماییم.

حالا می خواهم بدانم چجور می توانم همین شخص را با استفاده شماره موبایلی که برایش ثبت نموده ام جستجو نماییم. وقتی کد زیر را میدهم خدا میدهد که دستورات نادرست می باشد.
CustomerNumber =="123456" درست می باشد و شخص بر میگردد

Mobile=="09123069268" CustomerNumber =="09123069268"  پیام میدهد تادرست می باشد و شخص بر نمگیردد

Phone=="09123069268" CustomerNumber =="09123069268"  پیام میدهد تادرست می باشد و شخص بر نمگیردد

ار تابع زیر نیز استفاده شده است
return _personClient.SearchPersonAsync(Auth.UserName, Auth.Password, typeKey, query);

پاسخنقل‌قول
PG-Admin
(@a-heidariyan)
Illustrious Member Admin
ارسال‌: 1160

با سلام

با استفاده از سرویس Iidentity.svc

متد  FindIdentityByPhoneNumber

پاسخنقل‌قول
(@alikeshavarz78)
New Member

من الان با Iperson  ذخیره کردم دیتا رو.آیا به Iidentity  قابل پیدا کردم و دخیره روی همان پرسن هستش؟!

پاسخنقل‌قول
(@alikeshavarz78)
New Member

من الان با Iperson  ذخیره کردم دیتا رو.آیا به Iidentity  قابل پیدا کردم و دخیره روی همان پرسن هستش؟!
بعدش دوست عزیز من نیاز دارم با شماره مشتری و موبابل با هم شخص رو پیدا کنیم. میخواهم کوئری باشه یا شماره موبایل یا شماره مشتری هر کدام بود شخص رو بیاره؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

پاسخنقل‌قول
PG-Admin
(@a-heidariyan)
Illustrious Member Admin
ارسال‌: 1160

سلام مجدد 

پاسخ سوال اول شما

بلی شما با Iidentity متد findByphonenumber میتونید پیدا کنید و اصلا به این که با چه سرویسی ذخیره شده باشد کاری ندارد

بخش شماره تلفن ها در متد جستجو قابل پشتیبانی نیست  و فقط باید از متد مخصوص شماره تلفن ها یعنی findByPhoneNumber  استفاده کرد

در ضمن خود سرویس iidentity هم دارای متد سرچ میباشد و شما میاوانید اونجا  هم با شماره مشتری جستجو کنید

پیشنهادی که دارم شما میتوانید از این 2 سرویس به صورت مجزا استفاده کنید و اطلاعات را داخل یه مثلا دیکشنری ریخته  و سپس  و در سمت کد خودتان نتایج را باهم  Compare  کنید

پاسخنقل‌قول
اشتراک:
پیمایش به بالا