آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

ثبت مشتریان از طریق سرویس

7 ارسال ها
2 کاربران
2 Likes
207 نمایش‌
(@mediapardazesh)
ارسال‌: 16
Eminent Member
شروع کننده موضوع

با سلام

من اطلاعات خریدارانم رو از طریق وب سایت فروش آنلاینم دریافت میکنم و میخواهم اونها رو به CRM انتقال دهم ( چه خرید انجام دهند و چه خرید انجام ندهند )

باید از چه سرویسی استفاده کنم ؟ person و یا Save Customer ؟

فرق بین Person , Customer  در چیست ؟

سپاس

ارسال‌شده : 30 آذر 1398 4:59 ب.ظ
(@o-nasri)
ارسال‌: 469
Eminent Member

سرویس Customer منسوخ شده است و لطفاً از این سرویس استفاده نکنید. سرویس IPerson جهت ذخیره هویت حقیقی است و در صورت نیاز جهت ذخیره هویت حقوقی از سرویس IOrganization استفاده شود.

ارسال‌شده : 1 دی 1398 10:49 ق.ظ
(@o-nasri)
Eminent Member

همانگونه که اشاره شد جهت ذخیره هویت از سرویس IPerson یا IOrganization استفاده کنید. در نظر داشته باشید در صورت انتقال سوابق هویت باید از سایر سرویس‌های موجود استفاده کنید برای مثال: IInvoice, IForm یا ...

ارسال‌شده : 1 دی 1398 10:51 ق.ظ
(@mediapardazesh)
Eminent Member
شروع کننده موضوع

سپاس.

1-آیا بعد از ثبت هویت توسط IPerson یا IOrganization بازهم باید کاری انجام دهم تا هویت تبدیل به مشتری شود؟

2-به محض ثبت هویت با IPerson یا IOrganization میتونم برای ثبت فاکتور از GUID هویت استفاده کنم ؟

3 - بروزرسانی اطلاعات هویت از طریق چه سرویسی امکانپذیر هست ؟

ارسال‌شده : 1 دی 1398 11:45 ق.ظ
(@o-nasri)
Eminent Member

پاسخ:

1. برای تبدیل هویت حقیقی یا حقوقی به مشتری کافیست در هر دو سرویس پراپرتی CustomerNo و CustomerDate را مقدار دهی کنید.
  2. بله. به کمک CrmId می‌توانید با مقدار دهی فیلد IdentityId در سرویس فاکتور، آن موجودیت را به هویت مرتبط متصل کنید.
  3. جهت ویرایش موجودیت‌ها از طریق وب سرویس کافیست پراپرتی CrmId را برابر همان کلیدی قرار دهید که زمان ذخیره به شما داده است.

ارسال‌شده : 1 دی 1398 12:17 ق.ظ
(@mediapardazesh)
Eminent Member
شروع کننده موضوع

ممنون.

3- یعنی من در هر موجودیتی که میخواهم ویرایش کنم ابتدا از طریق جستجو به مقدار بازگشتی CrmID  برسم و سپس از شناسه بازگشتی CrmId در سرویس ثبت استفاده کنم؟

برای مثال مقدار CrmID رو برای بروزرسانی Iperson در چه پراپرتی ورودی بزنم ؟

ارسال‌شده : 1 دی 1398 12:42 ق.ظ
(@o-nasri)
Eminent Member

شما نخست موجودیت را از طریق توابع جستجو پیدا کنید سپس مقادیر پراپرتی آن موجودیت را تغییر دهید و همان موجودیت را برای متد ذخیره ارسال کنید. چون مقدار پراپرتی CrmId موجودیت وجود دارد ویرایش انجام می‌شود.

زمان فراخوانی توابع جستجو، اگر موجودیت یافت شود مقدار CrmId آن موجودیت خالی نخواهد بود.

ارسال‌شده : 1 دی 1398 1:15 ب.ظ
اشتراک:
پیمایش به بالا