ارتباط پایگاه داده ی پیام گستر با پایگاه داده دیگر از طریق api  


0

با سلام.

نمونه کد php ذخیره اطلاعات از پایگاه داده به پایگاه داده پیام گستر

برای مثال فیلد های مورد نیاز برای ثبت اطلاعات مشتری در پایگاه داده پیام گستر از قبیل نام , نام خانوادگی, شماره موبایل و .... چیست؟

6 Answers
0

با مراجعه به لینک ذیل می‌توانید نمونه کدهای ذخیره، حذف و جستجو هویت‌های حقیقی را مشاهده کرد.

https://github.com/1stco/PayamGostarApiSamples

من میخوام اطلاعات مشتری های خودم رو از طریق api داخل دیتابیس پیام گستر ذخیره کنم.فیلد هایی که پیام گستر دارد و ضروری هستن چیان؟؟ ؟؟؟؟؟؟
اطلاعات محصولات چطور؟

یک حسی بهم میگه که شما داکیومنت‌ها رو مطالعه نکردین و اگر جواب بلی است لطفاً با واحد پشتیبانی تماس گرفته و بخواید فایل داکیومنت‌ها رو بهتون بدن.

اگر قصد دارید به کلیه فیلد و توابع دسترسی پیدا کنید و همچنین قبل از نوشتن هر کد با هر زبانی، پیشنهاد میکنم از ابزار WCF Test Client استفاده کنید. این ابزار در فروم برای دانلود قرار گرفته است.
به کمک این ابزار با تمامی اعضاء و توابع موجود در سرویس آشنا خواهید شد و همچنین می‌توان سرویس‌های ذخیره، حذف و جستجو را قبل از نوشتن کد خودتون تست کنید.

0

داخل عکس بالا من ادرسی که داده رو پیش رفتم.آخر متن نوشته(( قسمت کد را پر کنید.))

این قسمت دقیقا کجاست؟توی اون ادرسی که دادین چیزی ندیدم و متوجه منظورتون هم نشدم.

در لینک ذیل پاسخ دوم، نحوه ثبت CrmObjectTypeCode به صورت تصویری و متنی آورده شده است.
https://developer.payamgostar.com/forum/website/1-9

علت استفاده از کلید CrmObjectTypeCode:
برای مثال شما قصد دارید یک فرم را از طریق وب سرویس ذخیره کنید. در پیام گستر امکان تعریف انواع فرم وجود دارد و اگر نیاز شود از طریق وب سرویس فرم جدید ذخیره نمود باید مقدار کلید در نظر گرفته شده برای آن نوع را از طریق سرویس ارسال کرد که سیستم متوجه نوع فرم شده و از روی آن فرم ایجاد کند.

0

سلام.من تخصص خاصی در رابطه با برنامه نویسی ندارم.به زبان ساده نمیتونین توضیح بدین که چطور از api  برای برقراری ارتباط بین سایت شخصی و crm  استفاده کنم؟

ویدیوی آموزشی ای در رابطه با این موضوع نیست؟

متاسفانه لزوم استفاده از وب‌سرویس‌های WCF و یا API، دانش برنامه‌نویسی است و با یک یا دو جلسه آموزش تصویری این امر ممکن نمی‌شود. یک برنامه‌نویس استخدام کنید.

برنامه نویس php داریم در شرکت.ولی یه سری سوال براشون پیش اومده و اینکه وقت آزادشون کمه که منتظر تایپ سوال و گرفتن جواب به این صورت باشن.برای همین خواستم اگه شد خودم پیگیری کنم.
اگه شما فیلم آموزشی ای دارین در رابطه با این قضیه برام بفرستید.

0

متاسفانه فیلم آموزشی در اختیار نیست ولی در این پست "نمونه کدهای من" یکی از کاربران شروع به نوشتن نمونه کد جهت فراخوانی سرویس‌ها کردن و اینکه در این آدرس از گیت‌هاب شرکت نمونه کدهای با زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی جهت استفاده موجود است.

This post was modified 50 سال قبل by Omid Nasri
0

اطلاعات مشتری ها از سایت وارد بانک اطلاعاتی میشه.حالا اگه من تو بانک اطلاعاتیم دسته بندی های مختلفی داشته باشم که بخوام اطلاعات سایت به طور مرتب وارد دسته بندی مربوطه اش بشه باید این تنظیمات رو کجا اعمال کنم؟

متاسفانه متوجه سوال نشدم و اگر بتونید مجدد با جزئیات بیشتر بپرسید ممنون میشم.

من در سی ار ام برای مشتری ها چند تا دسته بندی براساس استان ایجاد کردم.یعنی مشتری های استان تهران جدا,مشتری های استان گلستان جدا و الی اخر....
ولی تو سایت و سامانه ی خود شرکت اطلاعات به صورت یکجا ثبت شدن.یعنی دسته بندی ای براساس استان وجود نداره.
حالا من اگه بخوام اطلاعات سامانه رو به سی ار ام انتقال بدم باید به چه صورت تعیین کنم که مشتری ها هرکدوم تو استان مربوطه ی خودشون وارد بشن؟

0

برای هر یک از دسته‌بندی‌های بانک اطلاعاتی کلید تعریف کنید سپس خروجی اکسل از هویت‌های سی‌آرام تهیه شود و در بانک جانبی ثبت کنید. اکنون از طریق وب‌سرویس IIdentity به کمک تابع Search بر اساس یک شناسه منحصر به فرد برای مثال کدملی یا شماره مشتری به ازای تک تک هویت‌های بانک جانبی، هویت‌ را از بانک سی‌آرام بیرون کشیده و بر اساس استان آن هویت دسته‌‌بندی آن استان را به مشتری اختصاص دهید.

جهت ذخیره هویت از تابع SaveIdentity در سرویس IIdentity استفاده شود.

 

This post was modified 50 سال قبل 2 times by Omid Nasri
Share: