پرشدن فیلدهای CRM با داده های ثبت شده در یک بانک اطلاعاتی دیگر  


0

باسلام، برای پر شدن مقادیر فیلدهای استفاده شده در CRM با داده های موجود در یک بانک اطلاعاتی دیگر (SQL) چه راهکاری داریم؟

برای مثال در فرصت یابی می خواهیم فیلد نام مشتری را از یک بانک SQL دیگر خوانده و به کاربر نشان دهیم.

باتشکر - حامدپزشکی - کاشی مرجان

5 Answers
0

راه حل وب‌سرویسی:

اگر بانک ثانویه‌ی قابل دسترس است و قصد دارید داده‌های موجود در آن را به فیلد‌های فرصت پیام‌گستر وصل کنید کافیست از سرویس IOpportunity استفاده کنید. نخستین کار این است که شما فرصت را با استفاده از یک شناسه جستجو نموده سپس مقادیر را در فیلدهای فرصت جایگزین کنید اکنون موجودیتی را که شما بروزرسانی نمودید به متد SaveOpportunity ارسال کنید.

راه حل سریع:

از پیام‌گستر(واحد پشتیبانی) درخواست نماید که داده‌های موجود در بانک ثانویه را در بانک پیام‌گستر وارد نمایند.

0

سپاس از جواب شما.

فیلد نمایندگان در فرصت یابی مثال بود. از این قبیل فیدها در فرآیندهای مختلف سی آر ام زیاد داریم. در برخی از موارد هم بجای یک فیلد باید خروجی یک کوئری در بانک ثانویه در یک فیلد سی آر ام قرار گیرد.

مشکل اصلی اینجاست که داده های بانک ثانوی هر لحظه در حال تغییر یا اضافه شدن است و این بروز رسانی باید با یک پریود زمانی بصورت روزانه تکرار شود. 

دراین صورت باید چکار کنیم؟

0

چرا با تاخیر، شما اگر قابلیت WebHook را بر روی سیستمی که از بانک ثانویه استفاده می‌کند فعال نماید، با هر با تغییر در نرم‌افزار بانک ثانویه، تغییرات به سرویس‌های سی‌ارام ارسال می‌شود و به موجب این فراخوانی پیام‌گستر در آن واحد با بانک ثانویه سینک خواهد بود.

0

در نسخه جدید سی ار ام قرار بود نمونه مثال وب سرویس و وب هوک را ارائه بدید. لطفا بفرمایید از کجا بهشون دسترسی پیدا کنیم.

و دوم اینکه با وب هوک باید چی را صدا زد؟ 

0

پاسخ‌ها:

  1. از شخصی که به شما گفته است در نسخه جدید "نمونه مثال وب‌سرویس و وب‌هوک" ارائه خواهیم داد بفرمایید راهنمایی کنند، ما در جریان این موضوع نیستیم اما اینکه از کجا می‌توان دسترسی یافت یک معقوله جدا است، برای آشنایی بیشتر فعالیت "وب‌سرویس" و "فیلد محاسباتی وب‌سرویسی" با واحد آموزش تماس بگیرید.
  2. به کمک وب‌هوک می‌توان با هر تغییر در سی‌آرام در آن واحد سیستم ثانویه را بروزرسانی کرد یا برعکس.

برای بروزرسانی با استفاده از وب‌هوک و سرویس‌های پیام‌گستر الزام به مهارت برنامه‌نویسی است.

Share: